BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nulaužtas YouTube’as???

Taigi, ar tai serverių sutrikimas? Ar Hackerių darbas? Laukiame informacijos :))))

Rodyk draugams

Mitas ar Tiesa? (Į 256mb flash įrašyta 512mb)

Citata iš vieno forumo:

Klausimas

Ar teisingai supratau: pagal tave, 80GB kietasis diskas gali įrašyti daugiau negu 80GB duomenų?

Atsakymas

Teoriškai - taip. Kaip žinia, informacija kietajame diske yra įmagnetinama. Jeigu įrašysim į HDD filmą, jį sudaranti bitų lygio informacija bus pažymėta HDD paviršiuje. Tokiu būdu sukuriami indukciniai laukai - įmagnetinamas HDD (įrašoma informacija). O dabar įsivaiduokime, kad šį filmą mes ištrinam ir įrašom naują. Failų sistemoje kiekvienas failas savyje turi tarsi tokį atributą “paslėpti”. Kuomet failų sistemai nurodoma, kad turi būti pašalintas konkretus failas, ji tam failui nustato atributą “paslėpti”. Nuo šios akimirkos šį informacijos vienetą atitinkantis indukcinis laukas yra tarsi ignoruojamas, failų sistema jo nepastebi ir dėl to susidaro apgaulingas įspūdis, kad failas tikrai buvo ištrintas, o vietos padaugėjo. Tiesiog, kai informacija ignoruojama, jos užimamas dydis į HDD neįskaičiuojamas, ir šiame padaugėja vietos. Kuomet įrašomas naujas filmas, surandamas nebenaudojamas indukcinis laukas ir pakeičiamas nauju. Senas magentinis laukas pakeičiamas nauju magnetiniu lauku. Tačiau anksčiau sukurtas indukcinis laukas dėl savo savybių visiškam permagnetinimui nepasiduoda. Tokiu atveju, naujas laukas identiškai neužima senojo lauko padėties, tačiau susikuria per poslinkį, dėl to nors naujas filmas ir pakeitė seną filmą, naujas magnetinis laukas nepakeitė senojo magnetinio lauko tik šiek tiek sumažino jo krūvį. Speciali programinė bei techninė įranga atkuria visą informaciją (tiek po paprasto ištrynimo, tiek ir po formatavimo) nustatydama laukų poslinkius. Pvz., turim vieną lapą. Ant jo uždėsim kitą lapą, bet taip, kad liktų matomas pirmojo lapo kraštelis, o vėliau suėmę už to apatinio lapo kraštelio galėsim jį ištraukti. Lygiai taip ir su HDD laukais. Speciali įranga nustato poslinkį ir kartu nustato, kur tiksliai prasideda ir baigiasi laukas. Kad ir kiek kartų tą patį lauką pakeisi kitu, jis kiekvieną kartą pasislinks nuo ankstesnė savo padėties, palikdamas poslinkį.

O dabar praktinis teorijos panaudojimas. Anksčiau šioje srityje viena geriausių buvo “Easy Recovery OnTrack” programinė įranga, kaip yra šiandien - nežinau. Galima padaryti eksperimentą su usb laikmena. Tarkim turime usb laimeną, kurios atmintis 256 mb, o mums yra būtina pernešti juo, pvz., 500 mb. Pirmiausia įrašom į jį tiek, kiek telpa. Pvz., jei tai filmas, galim skaldyt su winrar. Tada įrašom pirmą dalį ir galim ją ištrinti, nes ji jau paliko savo pėdsaką. Dabar įrašom antrą dalį. O dabar įsidedam usb laikmeną į kitą pc, iškeliam antrą dalį, pasileidžiam specializuotą duomenų atkūrimo programą ir iškeliam pirmą dalį. Štai ir viskas, pernešėm daugiau, nei gali usb. Anskčiau panašius bandymus dariau su usb, pasiteisino. Kažkur skaičiau, kad ir į paprastą flopiką buvo įrašyta keliais megabaitais daugiau, nei galima. Tas pats ir su HDD.

Rodyk draugams

Im inside..

I know you’re out there
I can feel you now
I know that you’re afraid
You’re afraid of us
You’re afraid of change
I don’t know the future
I didn’t come here to tell you how this is going to end
I came here to tell you how it’s going to begin
I’m going to hang up this phone and then I’m going to show these people what you don’t want them to see
I’m going to show them a world
Without you
A world without rules and controls without borders or boundaries
A world where anything is possible
Where we go from there is a choice I leave to you

Rodyk draugams

WWDC arba Apple Evolution in Three Years

Taigi kažkaip sėdau ir peržiūrėjau 3 metų konferencijas nuo 2007 iki 2009. Iš tikro smalsu buvo kaip vystėsi Apple produkcija. Ilgai netempsiu ir pradėsiu:

2007

Būtent šiais metais pasaulį išvydo iPhone ir iPod Touch (iTouch). Dar tada tai buvo nerealus prietaisas. Tiksliau telefono ir kompiuterio mixas. Žinoma kas tai aš jums nepasakosiu, nes visi kuo puikiausiai žinome. Taip pat 2007 m pasirodė Apple TV.

2008

Suskirstykime šiuos metus į ketvirčius.

 • Pirmąjį ketvirtį [1/4] Apple pradėjo su ploniausiu pasaulyje (tuo metu) nešiojamu kompiuteriu MacBook Air. Taip pat pristatė AppStore (kuria tada buvo naudotis galima per iTunes(2003) ). Kitaip sakant atidarė internetinę parduotuvę skirta Apple gaminiams. Dar didelė naujiena tai Movie Rental. Galime iTunes dėka per AppStore išsinuomoti filmą 3 dienoms o kaina tikrai nedidelė (3,99$).
 • Antrame ketvirtyje [2/4] Apple savo gerbėjus nustebino naujuoju iPhone 3g ir jam skirta 2.0 OS. Pasikeitė išore (tapo dar plonesnis) ir vidumi (tapo greitesnis, bei daugybė naujovių). Taip pat pristatė iTunes 8. Daugybė naujovių ir pasikeitimų. Labiausiai įstrigo Genius naujovė.
 • Trečiame ketvirtyje [3/4] Apple kaip prieš tai su iPhone taip dabar ir iPod Touch - pristatė naująjį iPod Touch 2G. Taip pat pasikeitė išvaizda ir vidus. Išleido pataisymą iPod Touch[1G/2G] ir iPhone/iPhone3G 2.1 OS. Be to labai nustebino visus naujuoju iPod Nano 4G.
 • Į metų pabaigą [4/4] Apple labiau susikoncentravo į “Laptopus”. Pristatė naują jų išvaizdą (Aluminum Unibody MacBook ‘13/ MacBook Pro ‘15) ir taip pat patobulino MacBook Air resursus. O kad smagiau būtų žiūrėti Apple TV išsinuomavus ar nusipirkus filmus iš AppStore, Apple pristatė ‘24 Led Cinema Display.

2009

 1. iPhoto’09 - Places, Faces
 2. iMovie’09 - Themes, Effects, Learn to Play.
 1. Keynote - Magic movie, Object transition, Text transitions, Chart animations, New themes, Keynote remote & else..
 2. Pages - Full screen view, Dynamic outlines, Mail merge with Numbers, Math type & EndNote, 40 New templates & esle..
 3. Numbers - Table categories, Easy formula writing, New chart options, Linked chatrs, New templates & else..
 • Papildė MacBook šeimą naujuoju MacBook Pro ‘17. Ir galiausiai padarė kelis pakeitimus su iTunes (upgrade).
 • [2/4] Absoliučiai visas dėmesys buvo sutelktas į naująjį 3.0 OS. Atsirado naujos galimybės kaip kad:
 1. Peer to Peer (Galima su iPhone-iPhone, iPod Touch-iPod Touch, iPhone-iPod Touch žaisti žaidimus per BlueTooth).
 2. Cut/Copy/Paste
 3. Landscape (papildyta daugybėje naujų App)
 4. Messages (Foward/MMS)
 5. New App (Voice Memos)
 6. Calendar
 7. Stocks
 8. Maps
 9. Spotlight (Naujas global search).
 • Galimybė AppStore Developeriams papaildyti savo esančius App’us (tarkim prie žaidomi pridėti naujų lygių).
 • [3/4] Smarkiai pakelti MacBook’13 resursai ir galiausiai nuspręsta jog MacBook’13 nusipelnė MacBook Pro vardo. Taigi nauja MacBook Pro šeima ‘13\’15\’17.
 • Nauja Mac OS X versija Snow Leopard. Negana to jog instaliacija trunka 45% trumpiau ir kad po jos naujoji OS užima 6GB mažiau, dar buvo padaryti keli pakeitimai:
 1. Finder
 2. Dock
 3. Preview
 4. Mail
 5. Safari 4
 6. Quick time X
 • Galiausiai pasaulį sudrebino naujasis iPhone 3GS [S = Speed]. Kas jame naujo? Na išvaizda visiškai nieko tačiau viduje labai daug:
 1. Camera up to 3MPX
 2. Video Capture
 3. Voice Control
 4. Compass
 5. Accessability
 6. Nike +
 7. Encryption
 8. 3.0.1 OS
 • [4/4] Galiausiai metų pabaigoje Apple pristatė galutinę iTunes 9 versiją su daugybė naujovių kaip, kad:
 1. Genius mixes
 2. Improved syncing
 3. Home sharing
 4. iTunes LP
 5. Redesigned AppStore
 • Taip pat visi gavo šoką per iPod pristatymus. Viskas klostėsi iki tol, kol pristatė iPod Nano, bet apie viską nuo pradžių:
 1. iPod Touch 2G - 32/64 GB 50% Faster
 2. iPod Classic - up to 160 GB
 3. iPod Shuffle - Voice control, New Colors
 4. iPod Nano 4G - Genius mixes, FM radio, Voice recorder, New colors ir tai kas labiausiai visus pribloškė Video Camera ! Visi tikėjosi jog ji bus pritaikyta iPod Touch, tačiau apsiriko.

Taigi tokie pasikeitimai per pastaruosius tris metus. Kas kitiems metams žadama? Sunku pasakyt.. Sklinda kalbos jog bus pristatytas naujas iPhone 4G (su 2 provesoriais), Apple Tablet ir dar daugybė naujovių. Laikas parodys!

Rodyk draugams

Keičiam Windows Vista Interface’ą? PIRMYN!

Atsibodo pastovi vi[š]tos išvaizda? O gal pavargai ieškoti kuo ją pakeist? Rekomenduoju šitai. Tikrai saugu, labai paprastai ir greitai įgyvendinama. Jokių pakeitimų kurie galėtų pakenkti kompiuteriui ar sistemai. Tai keičia tik vartotojo interface’ą, ne visą kompiuterį. Pameginau - Patiko - Pajamiau !

P.S. Nuotraukos tiesiai nuo mano darbalaukio…

Rodyk draugams

Pirmasis iPhone VIRUSAS ir apsisaugojimas nuo jo

Išleistas naujas Update’as iPhonui. Kas konkrečiai atnaujinama? Tik sms skylė. Plačiau:

Kompiuterių saugumo ekspertai aptiko pavojingą spragą „Apple“ telefonų „iPhone“ programinėje įrangoje, kuria pasinaudoję įsilaužėliai gali gauti prieigą prie svetimo „iPhone“ telefono, perimti jo valdymą ir net paversti visiškai beverčiu.
JAV vykusioje „Black Hat“saugumo konferencijoje buvo pristatytas tokios saugumo spragos galimybes išnaudojantis programinis įrankis, praneša „Neowin“.
Saugumo ekspertai Charlie Milleris ir Collinas Mullineris konferencijos dalyviams papasakojo, kaip jie aptiko šią „iPhone“ telefonų spragą, leidžiančią specialiai suformatuotomis SMS žinutėmis „išjungti“ bet kokių modelių „iPhone“ telefonus. Be to, jie pademonstravo, kaip tai galima padaryti. Nors atakos metu siunčiama daugybė žinučių, jas gavę „iPhone“ telefonų vartotojai ekrane mato tik vieną iš jų – su kvadratėlio ženklu.
Pasak ekspertų, naudojantis šia saugumo spraga galima svetimame „iPhone“ telefone inicijuoti skambučius, vogti duomenis, siųsti SMS ir „daryti ką tik nori“. Be to, esą galima visiškai „pakabinti“ telefoną, kad juo nebūtų galima naudotis.
„Black Hat“ konferencijos dalyviams ekspertų demonstruotas „iPhone“ telefonas naudojo „iPhone 3.0“ OS, tačiau esą pažeidžiamos yra visos šios OS versijos.
Tačiau kitas kompiuterių ekspertas – Dwightas Silvermanas – „iPhone“ vartotojus ragina nepanikuoti: esą ne viskas taip blogai. Visų pirma, pasak jo, tokią ataką norintys surengti įsilaužėliai turės „užpildyti“ Ch. Millerio ir C. Mullinerio pranešime apie aptiktą „iPhone“ spragą tyčia paliktas „skyles“, kad piktavaliai negalėtų tuoj pat imtis darbo. Be to, ataka bus efektyvi tik tuo atveju, jei reikiamos SMS žinutės bus siunčiamos konkrečiu numeriu, tai yra, „masinė ataka“ prieš „Apple“ telefonus nesuveiks.
Įsilaužėlis turi žinoti, kad konkretus numeris priskirtas būtent „iPhone“ telefonui. Trečia, spragą išnaudojančioms automatizuotoms programoms sukurti hakeriams esą prireiks šiek tiek laiko. Ch. Millerio ir C. Mullinerio manymu tam reikės mažiausiai 2 savaičių.
Įdomu, kad, pasak „Neowin“, „Apple“ apie šią saugumo spragą žinojo jau daugiau nei mėnesį, tačiau iki šiol nepateikė jos „lopo“.
D. Silvermanas mano, kad tikimybė, jog tokio tipo ataka bus nukreipta prieš konkrečių „iPhone“ vartotojų telefonus, yra nedidelė. Pasak jo, teoriškai dėl to visi „iPhone“ yra pažeidžiami, tačiau vien dėl to išjungti jų neverta.
Vartotojams patariama gavus žinutę su kvadratėlio ženklu išjungti telefoną. Ar tai reiškia, kad vartotojas, kol nėra išleistas spragos užtaisymas, nebegalės jungtis prie tinklo, kad telefono nepasiektų kitos atakos metu išsiųstos žinutės, neskelbiama.
Beje, naujausiomis žiniomis specialiai suformatuotų SMS žinučių atakos gresia ne vien tik „iPhone“ telefonams.

Atnaujinimui (update) pakanka prijungti iPhone’ą prie PC/Mac ir padaryti update per iTunes. Tiesa - reikės iš naujo nulaužti (Jailbreak) ir atryšti (Unlock). Kaip tai padaryti? Lygiai taip pat kaip ir 3.0 OS. Skirtumas tik tas, kad kai reikės nurodyti naudojamą IPSW failą, nurodykite ne atsisiųstą naują 3.0.1, bet senesnį 3.0.

Rodyk draugams

iPhone 3GS Features

Pagaliau Lietuvoje oficialiai galima nusipirkti iPhone 3G[S] ! Kainų dar nežinau, bet informuosiu iškarto kai pats sužinosiu. Na o jei norite sužinoti kas naujo jame (jei dar nežinote) spauskite ant nuotraukos.

Kainos su sutartimi nors keista jog iPhone 3GS nematyt 16 ir 8 GB.. Pirmadienį papildysiu kainų sąrašą be sutarties.

PAPILDYMAS

Taigi, sužinojau jog iPhone 3GS egzistuoja tik 16 ir 32 GB. Omnitel salonuose nėra 16GB ir sakė nežino ar išvis bus, gal kada nors. O 32GB kaina be sutarties 2800LT. Taigi jei imti tik su sutartimi.. Kitas variantas užsisakyti iš trečių šalių. Spręsti jums !

Rodyk draugams

Naujienos iš iDeal

Kagi buvo tokia karšta dienelė tai vienas toks keistaplaukis ištempė vartoti alaus.. Kadangi buvau visai šalia iDeal‘o, tai nusprendžiau užeiti ir suvirškinti informaciją kuri buvo man pateikta. Pasidalinsiu su jumis. iPhone 3G[S] pasirodys už vos 2 savaičių, ir dabar jie nebebus pardavinėjami tik su kontraktais. Drąsiai galima bus kyšti ir tarkim ežį. Tik vienas minusas kuris liks, priryšimas prie Omnitel tinklo (tačiau tai juk nebe problema). Kalbant apie nauja MacBook Pro šeimą (13/15/17) - jie jau parduodami. Palyginau kainą senojo MacBook Aluminum 13inch  su naujuoju MacBook Pro 13inch, kaina kritusi apie 200-300 šimtus (wow!). Nuo šiol visuose Mac Book Pro bus šviečianti klaviatūra. Dėja naujieji MacBookai vis dar su senaja Leopard versija. Snow leopardas atkeliaus tik rugsėjo mėn. Tad dar pataupom biškeli pinigų ir siaubiam iDeal parduotuves !

Rodyk draugams

Nokia 69 Z Unboxing

Kažkada labai smalsu pasidarė kaipgi Apple inc. pakuoja savo prekes. Ji visuomet nori išsiskirti ir galbūt netgi šokti aukščiau bambos (tikrai ne piktybiškai - gerbiu Apple) . Todėl pabandžiau atrasti berods Mac Book Unboxing video. Pasirodo YouTube’i labai populiarūs “unboxing” video. Žiūrėjau vieną, antrą ir taip keliasdešimtis. Taigi nusprendžiau ir pats kažką panašaus padaryti. Kaip man pavyko? ŠTAI

Rodyk draugams

Pagautas Lietuvos dar vienas Hacker’is

Taip, taip jau nebe pirma kartą įkliūna dar vienas lietuvių programišius.. Ir tik dėl to jog prasidėjo su bankais.. Juk jei jau kyši nagus į bankus turi žinot, kad anksčiau ar vėliau tave pagaus..

Rodyk draugams